DLA PRACODAWCÓW


Jeśli dajesz pracę innym, daj też bezpieczeństwo
Budowanie wizerunku pracodawcy to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w obszarze HR. Polskie firmy przekazują na ten cel ponad miliard złotych rocznie. Jednak zanim świat usłyszy opowieść o jakości pracodawcy, warto, żeby poznali ją sami pracownicy.

Jeśli jesteś pracodawcą, ten krótki tekst jest właśnie dla Ciebie.

Jakie korzyści uzyskuje pracodawca, który inwestuje w pracowników, fundując im ubezpieczenie?

Po pierwsze – oszczędza. Składkę ubezpieczeniowa pracodawca może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 59 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (oraz odpowiednio art. 23 ust. 1 pkt 57 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Po drugie, ubezpieczenie na życie pracowników, sfinansowane przez pracodawcę, pod pewnymi warunkami pozwala na uniknięcie konieczności wypłaty odprawy pośmiertnej, o której mowa w Kodeksie Pracy.

Po trzecie – buduje lub utrwala swój pozytywny wizerunek. Mocniejszy, ponieważ wsparty prawdziwą opinią pracowników. Działania takie można wykorzystać na przykład w kampanii EB.

Po czwarte – daje bezpieczeństwo zamiast (kolejną) podwyżkę. Pracodawca może opłacać pracownikowi składkę na Program Ubezpieczeniowo-Oszczędnościowy Eventus Duo lub ERGO 4, co stanowi dla niego koszt uzyskania przychodu. Beneficjentami programu mogą być także rodziny pracowników.

Po piąte – zyskuje zaangażowanie pracownika. Zmotywowany pracownik lepiej pracuje, a rentowność firmy wzrasta.

Jeśli przekonały Cię powyższe argumenty, daj nam znać. Pomożemy Tobie oraz Twoim pracownikom.