NAJPIĘKNIEJSZY
CZAS

Najpiękniejszy czas…
…bo mój, Twój, nasz wspólny!
Podobno narzekanie niszczy mózg. Badania wykazują, że większość z nas w trakcie zwykłej rozmowy narzeka przynajmniej raz na minutę. Czemu to robimy? Żeby chwilowo poczuć się lepiej. Ale… złe nawyki niszczą zdrowie.

My mówimy: cieszmy się chwilą, nauczmy się doświadczać radości. Zadowolenie z życia ma wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie rodzin, osób bliskich, na budowane relacje, na efekty pracy. Jakość naszego życia w dużej mierze zależy od nas samych i choć często napotykamy trudności, to styl w jakim je pokonujemy świadczy o ludzkiej dojrzałości.

Pokolenie naszych dziadków doświadczyło tragicznych w skutkach wojen. Pokolenie rodziców – trudnych politycznych transformacji. Dziś naszym doświadczeniem jest światowa pandemia. Rzeczywistość i ludzkie potrzeby nieustannie się zmieniają. Wojny były, są, ale być może kiedyś ich nie będzie. Epidemie wirusów były, są i pewnie jeszcze długo będą. Pieniądze raz są, a raz ich trochę brakuje. Czasem jesteśmy zdrowi, a czasem nam coś dolega.

Ale zawsze:

Ten czas to Twój czas. I mój. I dlatego to najpiękniejszy czas.

Warto się nim cieszyć i dzielić z innymi. Warto również rozwijać się dla własnej satysfakcji oraz po to, żeby móc pomagać innym, gdy tego potrzebują. Warto być odpowiedzialnym człowiekiem.

W ramach naszej działalności mówimy o tym ludziom. Najpiękniejszy Czas nie jest kampanią, lecz stałym przekazem, którym dzielimy się podczas wielu szkoleń, prowadzonych akcji społecznych, imprez okolicznościowych i spotkań z ciekawymi gośćmi. Przykład?

Tak o swoim życiu opowiada człowiek, który …umarł już 4 razy.

Film do Śniadania z Piotrem Pogonem.