CO NOWEGO?

ERGO Lebensversicherung AG sprzedaje udziały w ERGO Pro prezesowi zarządu,
Informacja prasowa / Warszawa, 03.08.2019

ERGO Lebensversicherung AG sprzedaje udziały w ERGO Pro prezesowi zarządu, Peterowi Grudniakowi. W dotychczasowym partnerstwie dystrybucyjnym nie zachodzą jednak żadne zmiany.

Od lipca 2019 Peter Grudniak, dotychczasowy wieloletni prezes firmy w Polsce, przejmuje udziały w spółce. W kolejnych latach cała sieć dystrybucyjna będzie rozwijała się dalej pod jego przywództwem. Jak sam zapowiada – ma wiele pomysłów na zwiększenie dynamiki prowadzonego biznesu.

- ERGO i ERGO Hestia pozostaną naszymi strategicznymi partnerami biznesowymi, ale chcemy również lepiej niż dotychczas wykorzystywać potencjał polskiego rynku ubezpieczeń i szybciej się rozwijać. Mamy pomysły jak wykorzystać swoje liczne atuty. Nikt tak jak my nie zna możliwości, które rysują się dziś przed spółką, dlatego przejmuję pełną odpowiedzialność za ten biznes i wierzę, że możemy napisać piękną historię – mówi prezes Grudniak.

ERGO Pro jest częścią międzynarodowej sieci dystrybucyjnej ERGO. Na polskim rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego działa nieprzerwanie od 2000 roku, kiedy to na zlecenie ERGO spółkę w kraju założył Peter Grudniak. W ramach sieci pracuje obecnie około 1,2 tysiąca agentów w całej Polsce. Od wielu lat strategicznym partnerem i dawcą produktów spółki pozostaje sopocka ERGO Hestia.

- W panu Grudniaku, który jest prezesem zarządu i przyszłym właścicielem ERGO Pro w Polsce, widzimy partnera, który doskonale zna specyfikę działalności spółki dystrybucyjnej w branży ubezpieczeń i posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu taką organizacją. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie pozwoli spółce bardziej niezależnie i szybciej reagować na wymagania rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce oraz zapewni większą elastyczność i swobodę w rozwoju sieci agentów. To bardzo dobra decyzja zarówno dla ERGO Lebensversicherung AG, ERGO Hestii, jak i ERGO Pro. Jestem przekonany, że polska spółka będzie nadal odnosiła sukcesy na rynku i - tak jak dotychczas - nadal będzie nas łączyć silne partnerstwo biznesowe – mówi Frank Wittholt, rzecznik prasowy, członek zarządu ERGO Lebensversicherung AG.

Spółka pozostaje aktualnie przy nazwie ERGO Pro, lecz perspektywicznie nastąpi rebranding firmy.